2015. augusztus 28., péntek

Hogyan állítsuk helyre a májunkat?

Nagyon sok kutatást végeztek, amelyek azt mutatták, hogy minden harmadik ember esetében a máj működése lelassult. Ez egy olyan probléma, ami során lassul a zsírégetés, így a méreganyagok felhalmozódnak az egész testben. A jó hír az, hogy van egy igen egyszerű módja annak, hogy megfiatalítsuk a májunkat és, hogy megvédjük a testünket a különféle méreganyagokkal szemben.


Szabadulj meg a fájdalomcsillapítóidtól. Az emberek több, mint fele nagyobb dózisban szedi a fájdalomcsillapítókat, mint a javasolt mennyiség. Azonban fontos tudni, hogy ezek hatóanyaga, az acetaminofen fokozza a szervezetben egy káros vegyület, a TNF termelődését, ami vezető oka lehet a májelégtelenségnek. Ha fájdalomcsillapítót kell szednünk, akkor érdemes tudunk, hogy a máj kis adagokban képes ugyan lebontani a pracetamol vegyületeket, de a nagyobb dózisokkal nem tud mit kezdeni, ami májárosodást okozhat. Ha naponta ebből a hatóanyagból 4000 mg-ot vagy annál többet fogyasztunk, akkor 3-4 nap alatt teljes májkárosodás következhet be. Éppen ezért nagyon fontos, hogy beszéljünk orvosunkkal, mielőtt bármilyen fájdalomcsillapítót rendszeresen kezdenénk el szedni, attól függetlenül, hogy az vényköteles-e vagy sem. Ezenfelül mindig olvassuk el, hogy az adott fájdalomcsillapítóban milyen hatóaynagok találhatóak és informálódjunk pontosan, hogy annak mi a pontos hatásmechanizmusa a szervezetben.

2015. augusztus 11., kedd

Gyógynövények a pH-szint helyreállításáért

Amikor rossz egészségi állapotban érezzük magunkat az annyira frusztráló és gyengítő lehet, hogy könnyű lehet megérteni, hogy egyesek miért kutatnak ilyen esetekben valamilyen csodaszer után. Az egyik legnépszerűbb elmélet szerint az optimális egészség elérhető és fenntartható egy kiegyensúlyozott diétával, amely segít a pH-egyensúlyt, tehát a savas és a lúgos állapot egyensúlyát fenntartani a szervezetben. Ez tehát megvalósítható az étrenddel, de bizonyos gyógynövényes kiegészítők is segíthetnek, ha felborul a harmonikus egyensúly. Persze a gyógynövényektől sem várhatunk csodát, ha túl nagy a gond.


A savas / lúgos mítosz

Egyes szakemberek és az alternatív gyógyászat hívei, valamint a természetgyógyászok állítják, hogy a pH-aszimmetria - kifejezetten az elsavasodás - számos betegség és gyulladás kiváltó oka lehet. Azonban ha bizonyos típusú élelmiszereket, vagyis lúgosító termékeket fogyasztva csökkenthetjük a sav mennyiségét a szervezetben. Az persze mindenképpen hatással van a szervezetre, hogy mit eszünk, de ezek az élelmiszerek lényegében csak a nyál és a vizelet savasságát befolyásolják, a szervezet alapvető pH-szintjére tulajdonképpen nincsenek hatással.


Figyelmeztetés

Csak azért, mert valami természetes, nem jelenti azt, hogy teljesen biztonságos. Sok gyógynövény negatívan befolyásolhatja a gyógyszerek felszívódását, és néhány mellékhatást is kiválthatnak, vagy allergiás reakciót okozhatnak. Érdemes ezért konzultálnunk az orvosunkkal, mielőtt bármelyik gyógynövény mellett döntenénk.

2015. augusztus 4., kedd

A máriatövis harcol a bőrrákkal szemben

A legutóbbi vizsgálatok kimutatták, hogy a máriatövis kivonat, a szilibinin képes elpusztítani az UVA és UVB sugárzás következtében mutálódó sejteket, így biztosítja a védelmet az UV sugárzás által indukált bőrrákkal és a korai öregedéssel szemben.

“Ha van egy olyan sejt, amit UV-sugárzás ért, viszont a szervezet nem képes regenerálni vagy megölni azt, akkor az rákos sejtté alakul. Azonban a szilibinin képes ezt a folyamatot megakadályozni, illetve visszafordítani” - állítja Rajesh Agarwal, a kutatás és a tanulmány vezetője, a CU Cancer Center és a Cancer Prevention and Control professzora.


Halálos a rákos sejteknek

Az első ezzel kapcsolatos tanulmány a Photochemistry and Photobiology folyóiratban jelent meg, ahol a tanulmány szerzői kijelentették, hogy az emberi bőrsejtek igen nagy UVA sugárzásnak vannak kitéve, hiszen ezek a sugarak 95%-a eléri a Földet. Agarwal és munkatársai az UVA sugarakkal sújtott sejteket szilibininnel kezelték. A szilibinin képes volt felgyorsítani azt a folyamatot, amely során a szervezet a károsodott sejteket elpusztítja.

“Ha emberi bőrsejteket veszünk, keratinocitákat, és szilibininnel kezeljük őket, akkor nem történik semmi. A szilibinin tehát önmagában nem mérgező. Viszont, ha UVA sugárzással kezelt sejtekhez adjuk hozzá a máriatövis kivonatot, akkor az elpusztítja a sejteket” - mondja Agarwal, aki hozzáteszi, hogy ezzel a mutáns sejtek, amelyek bőrrákot vagy öregedést okoznának, ki vannak iktatva.

A tanulmány pontosan kimutatta, hogy a szilibininnel előkezelt sejteknél megnőtt a reaktív oxigén (ROS) felszabadulása, ami magasabb sejthalált eredményezett.